single-img

Hale ARSAL

Uzman Klinik Psikolog

1989 yılında Saint Benoit Fransız Lisesinden, 1995 yılında Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümünden mezun oldum. Uzunca seneler kurumsal iş hayatında çalıştım ardından eğitimini aldığım psikoloji mecrasında var olma ihtiyacı ile 2006-2008 yılları arasında Okan Üniversitesinde Klinik Psikoloji Yüksek Lisansımı tamamladım.

Lisans ve klinik psikoloji yüksek lisans eğitiminin ardından farklı terapi ekollerini öğrenerek “bireysel psikoterapi” alanında yetişkinlere çalışmayı sürdürüyorum. Ergen ve yetişkinlerle “ilişkiler, yaşantısal problemler, duygudurum ve kaygı bozuklukları” alanlarında bireysel terapi yapıyorum. Üniversitede öğrendiğim ve işlevselliğine inandığım “Bilişsel Davranışçı Yönteme” ilaveten farklı danışmanlık ekollerini de öğrenerek (sistemik aile danışmanlığı– transaksiyonel analiz) kendi danışmanlık biçimimi oluşturdum.  Bugün “Gestalt ve Varoluşçu Yaklaşımları” merkeze alarak danışmanlık yapmayı sürdürüyorum.

Öte yandan kurumsal iş hayatında kazandığım deneyimi eğitimim ile birleştirerek “endüstriyel psikoloji” alanında kurumlara “ölçme, değerlendirme ve gelişim” alanlarında danışmanlık yapıyorum. İş deneyimini ve eğitimlerini harmanlayarak bugün değerlendirme ve gelişim merkezlerinde ve yönetsel koçluk projelerinde ve kurumsal eğitim projelerinde yer alıyorum.

ICF Akredite Forton Ekolünde de koçluk eğitimlerini tamamlayarak (CLC: Certified Leadership Coach); kurumsal ortamlarda kişilerin gelişimlerini desteklemek adına bireysel ve takım koçlukları yapıyorum.