single-img

Göksu Ceren Dübüş

Uzman Klinik Psikolog

Psikoloji lisansını Haliç Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi’nde burslu tamamlamıştır. Haliç Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Klinik Psikoloji (tezli) yüksek lisans programını  burslu bitirmiştir. Uzmanlık tezini ülkemizde ve dünyada çok yaygın bir problem olan kadına şiddet üzerine yazmıştır.

Lisans eğitimi sırasında İstanbul Özel Fransız Lape Hastanesinde ve Trabzon Bilinçaltı enstitüsünde stajını tamamlamıştır. Lisans hayatı boyunca çeşitli projelerde yer almıştır. Haliç Üniversitesi Minik Kahramanlar projesinde yer almış, onkoloji servisinde yatan çocuklar ile gönüllü olarak çalışmıştır. Daha sonra EPOHDER ile birlikte yürütülen şehit aileleriyle ölüm ve yas üzerine psiko-sosyal müdahale içeren projede gönüllü olarak yer almıştır. 

 

2017-2018 senelerı içinde İstanbul Üniversitesi Pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. Pedagojik formasyon kapsamı içinde Ortaköy Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesinde stajını tamamlamış ve çok fazla öğrenci ile birebir görüşme yapmıştır. Yüksek Lisans eğitimine başlamadan önce Çocuk Aile Rehberliği Derneğinde (ÇARE-DER) stajyer psikolog olarak çalışma imkânı bulmuş, danışanların izni içerisinde birden fazla danışmanlık seansı gözleme şansı bulmuştur.

Yüksek Lisans eğitimi boyunca Etki Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde stajını tamamlamıştır. Daha sonra otizmli öğrencilere gölge öğretmenlik yapmış ve aileleri otizm hususunda bilgi sahibi olması için çalışmalar yapmıştır.

 

​Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezinde (DATEM) Prof.Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimini tamamlamıştır. Cinsel Terapi Eğitim Bilimleri Enstitüsünde (CİTEB) Uzman Psikolog Gökhan Göksu’dan Aile, Çift ve Cinsel terapi, Porno, Mastürbasyon ve Seks Bağımlılığı, EMDR eğitimlerini tamamlamıştır.  Kim Psikolojide Hakan Ertufan’dan ölüm ve yas terapisi eğitimini almıştır. Daha sonra Freya Psikolojide Uzman Psikolog Gülçin Sanlı’dan  Beslenme Psikolojisi Eğitimini almıştır. Moodist Hastanesinden MMPİ test eğitimini tamamlamıştır.

​Ataşehir Kent Konseyi ve İyilik İçimizde Derneğinin birlikte yürüttüğü ‘Bizim Çocuklarımız’ projesinde 2020 Mayıs ayından bu yana gönüllü psikolog olarak görev almaktadır. Sevgi evlerinde büyüyen genç yetişkinler ile psiko-sosyal müdahale konulu ‘Bizim Çocuklarımız’ projesinde 2020 Temmuz ayından bu yana proje koordinatörü olarak görev almaktadır.

Uzmanlık sürecinden itibaren aktif olarak vaka gören Uzman Klinik Psikolog Göksu Ceren Dübüş, online danışmanlıkların beraberinde Epik Psikolojik Danışmanlık merkezindeki klinik psikolog görevinden 1 Aralık 2022 itibariyle ayrılıp Bağdat Caddesi Lanu Psikolojik Danışmanlık Merkezinde danışan kabulune başlamıştır.