single-img

Zahide Dalmaç

Uzman Klinik Psikolog

Lisans eğitimini 2012 yılında İstanbul Bilim Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde, uzmanlık eğitimini ise 2014 yılında Haliç Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2014 yılında danışmanı Seda Bayraktar ile Akdeniz İnsani Bilimler Dergisi’nde “Ergenlerde Siber Zorbalık ve Siber Mağduriyet ile İlişkili Değişkenlerin İncelenmesi” konusunda yayın çıkartmıştır. 2023 yılında İstanbul Üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünü bitirmiştir.

Lisans ve yüksek lisans eğitimleri sırasında KUBABA Danışmanlık Merkezi, Apex Tıp Merkezi, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Grup Florence Nightingale Hastanesi’nde stajlarını tamamlamıştır. 2014 yılında Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nden Aile Danışmanlığı, Amasya Üniversitesi’nden ise pedagojik formasyon eğitimini tamamlamıştır. Birçok ilkokul, ortaokul ve lisede ailelere, üniversitede ise gençlere iletişim konularında seminerler vermiştir. Çeşitli özel eğitim kurumlarında eğitim koordinatörlüğü ve psikolog olarak görev yapmıştır. 2020 yılında pandeminin başlamasıyla birlikte Kent Üniversitesi’yle “Kentten Kentlere Destek” adlı projede psikolog olarak göre almış, pandemi süresince birçok şehirden özel çocuğa sahip annelerle birlikte online grup terapileri ve sanat terapisi etkinlikleri düzenlemiştir.

Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu’ndan Bilişsel Davranışçı Terapiler eğitimini yüksek lisans dönemi boyunca aldığı derslerle tamamlamıştır. Alp Karaosmanoğlu’ndan Şema Terapisi Eğitimini almış halen süpervizyon oturumlarına devam etmektedir. Doğan Şahin’den Dinamik Psikoterapi Temel Eğitimi ve Aktarım Odaklı Psikoterapi eğitimlerini tamamlamıştır. Asena Yurtsever’den EMDR eğitimini, Psikoloji İstanbul’dan Gottman Çift terapisi (I. Ve II. Modül) ve Dr. Hira Selma Kalkan’dan Sanat Terapisi eğitimlerini almıştır. Dr. Hülya Bingöl’den Attentioner eğitimi ile, DEHB’li ve Dürtü sorunu yaşayan çocuk ve ergenlerde Nöropsikolojik tabanlı terapi eğitimini almıştır.

Psikolojik sağlamlık, ruhsal travma, kayıp ve yas, depresyon, özgüven sorunu, sınav kaygısı, öfke yönetimi, fobiler, kaygı bozuklukları, ilişki problemleri gibi başlıklarda yetişkin, çift ve ailelere yönelik eklektik yönelimle psikolojik danışmanlık hizmetleri sunmakta, ayrıca çocuk ve ergenlerle dikkat çalışmaları için Attentioner dikkat programı uygulamalarını yapmaktadır.

 

bdtegitim.com bdt egitimi