single-img

Kamil Bülent Topal

Uzman Klinik Psikolog

Klinik Psikolog Kamil Bülent Topal, eğitim hayatına İTÜ’ de başlamıştır. Mühendislik eğitimi sonrasında çeşitli sektörlerde yönetici olarak çalışmıştır. Psikoloji lisans eğitimini İstinye Üniversitesinde tamamlamıştır. Ardından Yüksek Lisansını “Kısa Özşefkat Ölçeği’ nin Psikometrik Özelliklerinin Yetişkin Örnekleminde İncelenmesi” konulu teziyle Yakın Doğu Üniversitesinde yaparak Klinik Psikolog ünvanını almıştır. Akademik yolculuğuna Arel Üniversitesi Psikoloji Doktora programında devam etmektedir.

Yavuz Erten, Doğan Şahin, Otto Kernberg ve Guinti Pscyhometrics tarafından düzenlenen Dinamik Psikoterapi yönelimli eğitimlere katılmıştır. Ayrıca İstanbul Psikanaliz Derneği (IPD), Rorschach ve Projektif Testler Derneği (RPTD), İstanbul Psikanalitik Psikosomatik Derneği, Lacancı Forum Türkiye Psikanaliz Derneği (LFTPD), İstanbul Psikanaliz Eğitim, Araştırma, Geliştirme Derneği (Psike İstanbul) tarafından düzenlenen psikanalitik yönelimli seminer dizilerini tamamlamıştır. Birey Aile Çocuk Terapileri Enstitüsü (BAÇTE)’ nde Pozitif Psikoterapi, Gökben Hızlısayar’ dan Kişiler Arası İlişkiler Psikoterapisi (KİPT) ve İlişki Psikoterapileri Enstitüsünde (İPE) çift ve aile terapisi temel eğitimlerini almıştır.

Mesleki ilgi alanları arasında; kişilik bozuklukları, ilişkisel zorlanmalar, değişimlere uyum güçlükleri, iletişim yetersizlikleri, kaygı, depresyon ve stres sorunları, özşefkat ve özsaygı gibi kendilik tutumlarındaki bozulmalar, bedensel görünüş ve sosyal imaj memnuniyetsizlikleri, mükemmelliyetçilik hüsranları, başarısızlık endişeleri, tekrarlayan rüyalar, sosyal izolasyon, kronik yalnızlık, kendine veya çevreye yabancılaşma hisleri, romantik ilişkilerde soğukluk, sadakat veya uzaklık sorunları, evlilikte çatışma yönetimi ve ilişki sonlandırma süreçlerindeki zorlanmalar, kayıplarla başetme, çocukluk çağı travmaları, mobbing, işyeri sorunları, takıntılı düşünceler ve davranışlar, kendi hakikatine entellektüel merak ve olgunlaşma gibi konular bulunmaktadır.

Psikodinamik yönelimli olarak yetişkin bireyler ve çiftlerle çalışmaktadır. Seanslarını yüzyüze veya hibrit (yüzyüze+online) şekilde gerçekleştirmektedir.